Private

Powrót do blogowania

1 min min read - September 2, 2008

Tak. W końcu wypadało by tutaj wrócić. W koncu jeśli już się coś zaczęło to należy to skończyć. Przynajmniej tak mówią mi wszyscy o moich studiach - fakt, tutaj wyraźnie muszę wcisnąć mocno gaz i jechać do przodu.

W ostatnim czasie trochę się zmieniło, co zapewne będe musiał jakoś odnotować na blogu. Pewnie i zmieni się znów trochę jego koncepcja - taki lekki powrót do bardziej prywatnego, niż specjalistycznego - po raz kolejny, choć historia pozostanie - a niechaj będzie.

To co warto zauważyć to, iż nie jestem już programistą. Bynajmniej nie straciłem posady, bynajmniej, a napewno nie w negatywnym znaczeniu tego słowa. Dano mi szanse bycia architektem aplikacji. Tak więc teraz to między innymi na mnie będą klnęli wszyscy developerzy w WAYNie.

Udało mi się też powrócić do sytuacji, gdy poza pracą mogłem dzielić się swoją wiedzą. Mowa tutaj o konferencji ItBezKrawata, na której ściemniałem trochę na temat e-społeczności. Jest to kolejny wątek, który dał mi do myślenia na temat moich studiów. Bardzo trafnie skomentowała to Anna mówiąc “Mógłbyś robić doktorat, a nie możesz skończyć licencjata”. I coś w tym jest. Trochę przykrego i bolesnego, ale prawdziwego. Więc może czas zabrać się za siebie. W końcu latka lecą.

Powrócę tutaj jeszcze nie raz. Mam nadzieję, że w miarę regularnie. Teraz mam więcej czasu na przemyślenia i mnóstwo pomysłów, których już jako developer nie mam kiedy wykorzystać. Muszę też pomyśleć jak uporzątkować moje treści w sieci. Chociażby albumy. Może w końcu skazać się na piccassę? Jak to ładnie połączyć z blogiem? Może macie jakieś propozycje.

Do przeczytania… biorę się za zaległą pracę z e-biznesu.

Next article

Private

Znaczącym minusem pracy z ludźmi, są oni sami. Pracując jako szary wyrobnik dostajesz jasne i czytelne ramy, poczym zamykasz się w swoim ciasnym boksie i klepiesz. Masz określone wytyczne, deadline’y. Minusem sytuacji odwrotnej jest to, że sam je kreujesz. Fakt. Nie ma nic lepszego niż upust własnej imagniacji. Niestety prawda jest taka, iż zawsze jest ktoś kto prowadzi Twój wzrok w konkretnym kierunku.

read more…

2 min min read - September 3, 2008

Previous article

Private
OVH

Przeniosłem część stuffu na OVH. Póki co jestem pozytywnie zaskoczony.

read more…

1 min min read - June 29, 2008